X
2019-12-03

Zimowe utrzymanie dróg

Informujemy, że urząd gminy Ustronie Morskie koordynuje pracami zimowego utrzymania dróg gminnych i chodników na terenie gminy. 

Za stan dróg GMINNYCH odpowiada Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim oraz Zakład Usługowy Jan Dzik przy ul. Kasztelańskiej 9 w Kołobrzegu.

Do Państwa dyspozycji pozostaje numer alarmowy do koordynatora zimowego utrzymania dróg, 

tel.: 669 910 069.

Urząd Gminy w Ustroniu Morskim
Dyżurny: Magdalena Karwas tel. 94 35 14 180 (czynny w pn. – pt. w godz. 7.30-15.30)

UWAGI:

Należy zwrócić uwagę na fakt, że w naszych warunkach klimatycznych, na drogach często zdarzają się przypadki gołoledzi, której nie przewidują podawane metrologiczne prognozy pogody. Kierowcy muszą pamiętać, że bezpieczeństwo ruchu w okresie zimy zależy przede wszystkim od ich ostrożnej jazdy.

Pamiętajmy, że to właściciel nieruchomości jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika, jeżeli chodnik jest położony wzdłuż jego nieruchomości. W przypadku nieodśnieżenia i uszczerbku na zdrowiu pieszego, ten ma prawo domagać się od właściciela nieruchomości odszkodowania.

Informujemy, że na terenie gminy Ustronie Morskie działają następujący zarządcy dróg:

Drogi POWIATOWE zlokalizowane na terenie gminy Ustronie Morskie należy zgłaszać bezpośrednio do Zarządu Dróg Powiatowych w Kołobrzegu:  tel. 94 35 28 810.

Drogi KRAJOWE w Zarządzie Dróg Krajowych w Koszalinie: tel. 94 34 55 273.

 

Czytaj także: