X
2019-11-27

Mikołajkowe pływanie w Heliosie

Z udziałem 117 młodych pływaczek i pływaków rozegrano w kompleksie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Helios” w Ustroniu Morskim IX Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Pływackie „Helios 2019”. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Ustronie Morskie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wystąpili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie, Szkoły Podstawowej w Mielnie, Tymieniu, Dobrzycy i najbardziej liczna ekipa gospodarzy. Każdy wyścig był ogromną dawką emocji szczególnie dla dość licznej grupy debiutujących pływaków, ich rodziców i opiekunów. Najszybsze „trójki” uczestników w poszczególnych wyścigach otrzymały medale, dyplomy i świąteczne akcesoria. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom i czekoladki.

Dekoracji zwycięzców dokonali Wójt Gminy Ustronie Morskie Pani Bernadeta Borkowska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim Pan Zenon Wajgert. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy, ich opiekunom, kibicom, rodzicom, szczególnie tym, którzy pomagali przy sędziowaniu zawodów oraz upiekli przepyszne ciasta do działającej podczas zawodów kawiarenki.

Serdeczne podziękowania należą się także dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, Panu Andrzejowi Stasiukiewiczowi za fotografowanie imprezy oraz Hurtowni Budowlanej Bricoman Szczecin za podarowanie gadżetów reklamowych dla uczestników zawodów.

Gratulacje!

Najszybsze „trójki” w poszczególnych konkurencjach:

kl. I dz SP (rocznik 2012 i mł.) – 25 m stylem dowolnym z przyborem
I miejsce: Magdalena Kalińska – SP Ustronie Morskie – 25,11 sek.
II miejsce: Julia Regińska – SP Ustronie Morskie – 29,37 sek.
III miejsce: Pola Marciniak – SP Ustronie Morskie – 36,88 sek.

kl. I chł SP (rocznik 2012 i mł.) – 25 m stylem dowolnym z przyborem
I miejsce: Oliwier Bajerowski – SP Ustronie Morskie – 32,40 sek.
II miejsce: Wojciech Woltmann – SP Ustronie Morskie – 35,39 sek.
III miejsce: Kacper Klęczkowski – SP Ustronie Morskie – 44,50 sek.

kl. I dz SP (rocznik 2012 i mł.) – 25 m stylem grzbietowym
I miejsce: Magdalena Kalińska – SP Ustronie Morskie – 26,40 sek.
II miejsce: Julia Regińska – SP Ustronie Morskie – 26,94 sek.
III miejsce: Pola Marciniak – SP Ustronie Morskie – 29,46 sek.

kl. I chł SP (rocznik 2012 i mł.) – 25 m stylem grzbietowym
I miejsce: Oliwier Bajerowski – SP Ustronie Morskie – 32,43 sek.
II miejsce: Wojciech Woltmann – SP Ustronie Morskie – 35,55 sek.
III miejsce: Kacper Klęczkowski – SP Ustronie Morskie – 43,40 sek.

kl. II dz SP (rocznik 2011) – 25 m stylem grzbietowym
I miejsce: Oliwia Karabelska – SP Ustronie Morskie – 26,76 sek.
II miejsce: Natalia Kaszuba – SP Ustronie Morskie – 28,74 sek.
III miejsce: Izabella Szumowska – SP Ustronie Morskie – 28,75 sek.

kl. II chł SP (rocznik 2011) – 25 m stylem grzbietowym
I miejsce: Borys Rydz – SP Ustronie Morskie – 29,38 sek.
II miejsce: Wojciech Szwajłyk – SP Ustronie Morskie – 35,21 sek.
III miejsce: Aleksander Kowalski – SP Ustronie Morskie – 36,16 sek.

kl. II dz SP (rocznik 2011) – 25 m stylem dowolnym
I miejsce: Oliwia Karabelska – SP Ustronie Morskie – 25,28 sek.
II miejsce: Hanna Byczkowiak – SP Ustronie Morskie – 32,25 sek.
III miejsce: Julia Hałas – SP Ustronie Morskie – 35,69 sek.

kl. II chł SP (rocznik 2011) – 25 m stylem dowolnym
I miejsce: Wojciech Szwajłyk – SP Ustronie Morskie – 30,46 sek.
II miejsce: Borys Rydz – SP Ustronie Morskie – 30,58 sek.
III miejsce: Aleksander Kowalski – SP Ustronie Morskie – 41,56 sek.

kl. III – IV dz SP (roczniki 2009 – 2010) – 25 m stylem klasycznym
I miejsce: Olga Męch – SP Ustronie Morskie – 24,58 sek.
II miejsce: Żubryj – SP Mielno – 26,66 sek.
III miejsce: Maja Dudek – SP Ustronie Morskie – 29,38 sek.

kl. III – IV chł SP (roczniki 2009 – 2010) – 25 m stylem klasycznym
I miejsce: Dawid Wróblewski – SP Ustronie Morskie – 26,65 sek.

kl. III – IV dz SP (roczniki 2009 – 2010) – 50 m stylem grzbietowym
I miejsce: Oliwia Surdyk – SP Ustronie Morskie – 39,36 sek.
II miejsce: Julia Kotlińska – SP Ustronie Morskie – 47,65 sek.
III miejsce: Alicja Nestorowicz – SP Mielno – 52,45 sek.

kl. III – IV chł SP (roczniki 2009 – 2010) – 50 m stylem grzbietowym
I miejsce: Borys Struszczak – SP Ustronie Morskie – 42,14 sek.
II miejsce: Kacper Matejek – SP Ustronie Morskie – 52,72 sek.
III miejsce: Borys Bartczak – SP Ustronie Morskie – 53,17 sek.

kl. III – IV dz SP (roczniki 2009 – 2010) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Aleksandra Windorpska – SP Ustronie Morskie – 37,39 sek.
II miejsce: Klaudia Żubryj – SP Mielno – 43,78 sek.
III miejsce: Natalia Wieczorek – SP 3 Koszalin – 53,10 sek.

kl. III – IV chł SP (roczniki 2009 – 2010) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Igor Rymaszewski – SP Ustronie Morskie – 39,73 sek.
II miejsce: Szymon Gil – SP nr 3 Koszalin – 53,85 sek.
III miejsce: Patryk Dorawa – SP nr 3 Koszalin 56,25 sek.

kl. V – VI dz SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem grzbietowym
I miejsce: Justyna Klimorowska – SP Ustronie Morskie – 35,34 sek.
II miejsce: Klaudia Siuda – SP nr 3 Koszalin – 49,93 sek.
III miejsce: Angelika Plesiak – SP Ustronie Morskie – 55,09 sek.

kl. V – VI chł SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem grzbietowym
I miejsce: Filip Paprocki – SP nr 3 Koszalin – 46,00 sek.
II miejsce: Oliwier Wittbrodt – SP nr 3 Koszalin – 54,13 sek.
III miejsce: Adrian Piskorski – SP Mielno – 1.00,94 min.

kl. V – VI dz SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Zuzanna Chlebanowska – SP nr 3 Koszalin – 31,20 sek.
II miejsce: Małgorzata Zając – SP Ustronie Morskie – 33,95 sek.
III miejsce: Zofia Wilman – SP nr 3 Koszalin – 39,84 sek.

kl. V – VI chł SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Kacper Dorawa – SP nr 3 Koszalin – 36,53 sek.
II miejsce: Michał Car – SP nr 3 Koszalin – 43,25 sek.
III miejsce: Kornel Kręglewski – SP Ustronie Morskie – 44,81 sek.

kl. V – VI dz SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem klasycznym
I miejsce: Maria Makowska – SP Ustronie Morskie – 40,14 sek.
II miejsce: Patrycja Dojka – SP Ustronie Morskie – 41,09 sek.
III miejsce: Zofia Wilman – SP nr 3 Koszalin – 50,41 sek.

kl. V – VI chł SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem klasycznym
I miejsce: Kacper Dorawa – SP nr 3 Koszalin – 50,05 sek.
II miejsce: Michał Wieruszewski – SP Mielno – 1.06,51 min.
III miejsce: Filip Paprocki – SP nr 3 Koszalin – 1.08,74 min.

kl. V – VI dz SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem motylkowym
I miejsce: Magdalena Bartczak – SP Ustronie Morskie – 36,34 sek.

kl. V – VI chł SP (roczniki 2007 – 2008) – 50 m stylem motylkowym
I miejsce: Mateusz Ciba – SP Ustronie Morskie – 36,52 sek.
II miejsce: Michał Car – SP nr 3 Koszalin – 52,52 sek.

kl. VII – VIII chł SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem grzbietowym
I miejsce: Łukasz Wiśniewski – SP nr 3 Koszalin – 38,73 sek.
II miejsce: Igor Krakowski – SP Ustronie Morskie – 45,44 sek.
III miejsce: Sebastian Pawlak – SP Ustronie Morskie – 1.03,13 min.

kl. VII – VIII dz SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Zuzanna Pytloch – SP Ustronie Morskie – 30,56 sek.
II miejsce: Alicja Szubert – SP Ustronie Morskie – 46,36 sek.
III miejsce: Martyna Basarab – SP Ustronie Morskie – 48,91 sek.

kl. VII – VIII chł SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem dowolnym
I miejsce: Kacper Stasica – SP nr 3 Koszalin – 37,58 sek.
II miejsce: Maciej Jabłoński – SP Ustronie Morskie – 39,18 sek.
III miejsce: Krzysztof Wincza – SP Ustronie Morskie – 39,66 sek.

kl. VII – VIII dz SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem klasycznym
I miejsce: Zuzanna Lewandowska – SP nr 3 Koszalin

kl. VII – VIII chł SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem klasycznym
I miejsce: Kacper Stasica – SP nr 3 Koszalin – 45,47 sek.
II miejsce: Arkadiusz Taramas – SP Ustronie Morskie – 45,60 sek.
III miejsce: Krzysztof Wincza – SP Ustronie Morskie – 48,51 sek.

kl. VII – VIII dz SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem motylkowym
I miejsce: Bernadetta Cap – SP Ustronie Morskie – 44,15 sek.

kl. VII – VIII chł SP (roczniki 2005 – 2006) – 50 m stylem motylkowym
I miejsce: Łukasz Wiśniewski – SP nr 3 Koszalin – 47,14 sek.
II miejsce: Arkadiusz Taramas – SP Ustronie Morskie – 50,26 sek.

Czytaj także: