2019-11-15

Złoty medal Julii Iwan

W miniony weekend, w hali Milenium kołobrzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się I Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży Umi – Shinju – Morska Perła. Julia Iwan, zawodniczka z gminy Ustronie Morskie, startowała w konkurencji kumite dzieci w wieku 12-13 LAT do 50 kg. Julia pokonała wszystkie przeciwniczki i zdobyła złoty medal i puchar Umi-Shinju.

Organizatorem zawodów był klub Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI prowadzony przez sensei Pawła Falko - 3 dan, którego wychowanką jest Julia.

Turniej został zorganizowany na okoliczność 10-lecia funkcjonowania klubu. Sportową rywalizację podjęło 216 zawodników z 13 klubów sportowych województwa zachodniopomorskiego, jak również województw ościennych.