2019-10-28

Wicemistrzyni Europy z Sianożęt

Zawodniczka Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai, mieszkanka Sianożęt, Julia Iwan zdobyła w Portugalii wicemistrzostwo Europy w sportach walki Kyokushin Karate. W finale, który odbył się w Vila do Conde lepsza okazała się reprezentantka Kazachstanu.

Vila do Conde zamieniło się w stolicę miłośników i pasjonatów Karate Kyokushin, którzy zjechali nie tylko z całej Europy ale również z Libanu i Kazachstanu. Łącznie w turnieju startowało 182 zawodników. Polskę i Kołobrzeski Klub Karate Kyokushin Buntai reprezentowała 13-letnia Julia Iwan podopieczna Sensei Pawła Falko – 3dan. Zawodniczka Kołobrzeskiego Buntai wywalczyła 2 miejsce w kategorii kumite dziewczynek 12-13lat +45kg.

W fazie eliminacyjnej Julia Iwan pokonała dwie zawodniczki z Hiszpanii. W finale spotkała się z dużo cięższą od siebie reprezentantką Kazachstanu. Wskazaniem sędziów 3 do 2 Julia uplasowała się na drugiej pozycji zostając srebrną medalistką Mistrzostw Europy. Oprócz walk Julia startowała również w konkurencji kata, zajmując 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.