X
2019-10-11

Wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze

Wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze można złożyć także w urzędzie gminy.

Od dziś mieszkańcy gminy Ustronie Morskie nie muszą już jeździć do Koszalina. Pracownicy pomogą załatwić formalności w urzędzie. Udzielą informacji jak złożyć wniosek, sprawdzą jego poprawność i doradzą we wszystkich kwestiach rządowego programu Czyste Powietrze. Do tej pory aby ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe należało zrobić to przez Internet lub udać się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z oddziałem w Koszalinie.

Forma online nadal pozostaje ale od listopada mieszkańcy gminy Ustronie Morskie zrobią to to także w urzędzie. Dokumenty złożone przez Wnioskodawców – po ich pozytywnej weryfikacji przez gminę – trafią do Funduszu, który przyznaje i wypłaca środki na inwestycję na rzecz poprawy jakości powietrza.

Celem Programu Czyste Powietrze jest eliminacja zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery i poprawa efektywności energetycznej budynków. Pozwala uzyskać atrakcyjne dofinansowanie do 90% wartości inwestycji na wymianę źródła ciepła na ekologiczne w zależności od dochodu na członka rodziny.  Środki można przeznaczyć na kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplanie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Koszt wsparcia wynosi od 7 do 53 tysięcy złotych i może być wykorzystany przy remoncie domu ale także przy budowie nowych inwestycji.

Szczegółowych informacji udziela Magdalena Karwas, inspektor ds. gospodarki lokalowej, drogownictwa i gospodarki komunalnej w urzędzie gminy.
Telefon: 94 35 14 180, mail:
m.karwas@ustronie-morskie.pl lub ul. Rolna 2, pokój nr 18.

Czytaj także: