Menu
X
2019-03-21

Stypendia sportowe przyznane

8 sportowców z terenu gminy Ustronie Morskie otrzyma stypendium sportowe za wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie. Decyzję taką podjęła wójt gminy Bernadeta Borkowska, po zasięgnięciu opinii komisji publicznej Rady Gminy w Ustroniu Morskim.
W tym roku, w gronie laureatów znaleźli się zawodnicy uprawiający: karate, pływanie, piłkę nożną czy piłkę siatkową. Zgodnie z obowiązującą uchwałą w sprawie określenia zasad, trybu przyznawania, pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych (Uchwała nr V/29/2019 Rady Gminy Ustronie Morskie z dnia 24 stycznia 2019 r.) sportowcy, w zależności od osiągniętego wyniku sportowego,  otrzymają przez okres 6 miesięcy kwotę od 100,00 zł do  400,00 zł miesięcznie. Łączna wartość przyznanego wsparcia z budżetu gminy to : 7.800,00 zł brutto.

Stypendium sportowe w 2019 r. otrzymali:

1. Julia Magdalena Iwan, zawodniczka KYOKUSHIN KARATE KOŁOBRZEG BUNTAI.

Uzyskany wynik sportowy: I m w XXXII Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate, Kalingrad 21 – 22.09.2018 (kumie 12 – 13 lat, dziewczęta – 45 kg)

2. Robert Żolik, zawodnik AP POGOŃ SZCZECIN.

Uzyskany wynik sportowy: V-VIII m – w turnieju finałowym U – 14 Mistrzostw Polski o Puchar im. K. Górskiego, Police 01/07.07.2018 r.

3. Roksana Weronika Hofmann, zawodniczka UKS SOKÓŁ USTRONIE MORSKIE

Uzyskany wynik sportowy:

II m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym)

III m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym)

4. Zuzanna Pytloch, zawodniczka UKS SOKÓŁ USTRONIE MORSKIE

Uzyskany wynik sportowy:

II m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym)

III m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym)

5. Justyna Agnieszka Klimorowska, zawodniczka UKS SOKÓŁ USTRONIE MORSKIE

Uzyskany wynik sportowy:

II m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym)

III m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym)

6. Maria Helena Makowska, zawodniczka UKS SOKÓŁ USTRONIE MORSKIE

Uzyskany wynik sportowy:

II m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym)

III m w XIX Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu, Koszalin 06.04.2018 (sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym)

7. Sammy Dudek, zawodnik KS GWARDIA KOSZALIN

III m w finale Zachodniopomorskiej Ligi Bałtyckiej w Piłkę Nożną w kategorii wiekowej U – 11,
Płoty 19.01.2019

8. Aleksander Grzegorz Czachorowski, zawodnik UKS OPP Kołobrzeg

I miejsce w Mistrzostwach Woj. Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej, Kołobrzeg 08.06.2018

III miejsce w Mistrzostwach Woj. Zachodniopomorskiego, turnieju finałowym Wojewódzkiej Ligi Młodzików, Kołobrzeg 24/25.03.2018

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Czytaj także: