2018-07-23

Dawid Pluta walczył o miano najtwardszego strażaka

W dniach 21-23 czerwca 2018 roku w Toruniu na rynku, rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa o miano “Najtwardszego z Najtwardszych” strażaków 2018. Zmagania ściągnęły około 300 zawodników z 18 państw, między innymi z Kanady, USA, Iranu, Rumunii, Norwegii, Litwy, Białorusi, Portugalii, Giblartaru, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytani i innych. Dużo emocji przyniosłu zawody FCC, gdzie stratował nasz kilkuletni już w tej dziedzinie reprezentant Dawid Pluta- strażak ochotnik OSP Rusowo, zawodowy strażak KP PSP Kołobrzeg oraz reprezentant kadry województwa zachodniopomorskiego.

Dawid Pluta w startach indywidualnych zajął 24 miejsce na 280 uczestników, którzy ukończyli bieg. W tandemie z Markiem Musiałem (KP PSP Kołobrzeg) zajęli 4 miejsce na 90 tandemów, a w sztafecie kadra województwa zachodniopomorskiego zajęła 3 miejsce.

W walce o miejsca decydowały sekundy i setne sekundy. Strażacy dali z siebie wszystko. Organizatorem zawodów od lat jest Komenda Miejska Straży Pożarnej w Toruniu, a głównym sponsorem firma Husqvarna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Torunia Michał Zaleski. Udział w zawodach naszego reprezentanta dofinansowany został ze środków pochodzących z budżetu gminy Ustronie Morskie.