2017-06-02

Brawo dla Julki z Ustronia Morskiego !

400 startujących zawodników w konkurencjach kumite i kata w wieku od 5 lat do 99 lat z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Estonii, Litwy i Łotwy. 66 kategorii wiekowych i wagowych na trzech matach. Wśród nich, mieszkanka gminy Ustronie Morskie – Julia Iwan. 27 maja w Resku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Karate Kyokushin Open 2017 r. Julia startowała w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat oraz kumite light contact w wadze 40 kg”- mówi Magdalena Iwan, mama zawodniczki. Córka w swoich konkurencjach okazała się najlepsza i zdobyła dwa puchary. W drodze o złoty medal stoczyła 4 walki, wszystkie wygrała. Pierwszą walkę, z reprezentantką Rosji, wygrała przez „ippon” (inf.: termin używany w japońskich sportach i sztukach walki; oznacza decyzję sędziowską o zakończeniu walki przed czasem i ogłoszeniu zwycięstwa jednego z zawodników w wyniku uzyskania pełnego punktu)- relacjonuje mama. Finałową rozgrywkę wygrała z doświadczoną zawodniczką z Lipna”– dodaje. Przed utalentowaną ustroniaczką jeszcze jeden start. 17 czerwca 2017 roku w Limanowej odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin. Będą to ostatnie, w tym sezonie zawody, z udziałem Julki Iwan. Miejmy nadzieję, że nasza zawodniczka wróci z turnieju, z kolejnymi medalami, czego z całego serca jej życzymy !!! OSU!