X
2017-04-07

Medal mistrzostw województwa!

W Kołobrzegu spotkały się najlepsze w województwie zachodniopomorskim drużyny szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu, wyłonione we  wcześniejszych rozgrywkach z poszczególnych powiatów. Na miejskim basenie „Millenium” młodzi pływacy walczyli o medale i puchary w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat kołobrzeski w obu grupach reprezentowały zespoły uczniów Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, które dostarczyły mnóstwo sportowych emocji.
Po niesamowitych wyścigach nasze dziewczęta wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa!
A drużyna chłopców sklasyfikowana została na szóstej pozycji.


Skład drużyn dziewcząt:

Justyna Klimorowska,
Roksana Hofman,
Maria Makowska,
Bernadetta Cap,
Marcelina Bielak,
Zuzanna Pytloch,
Julia Żolik,
Julia Nowicka
rezerwowe:
Małgorzata Zając 
Patrycja Dojka

Skład drużyn chłopców:

Mateusz Ciba,
Mateusz Świecki,
Piotr Radka,
Karol Wolniewicz,
Krzysztof Zając,
Krzysztof Wincza,
Damian Kubiak,
Aleksander Czachorowski
rezerwowy:
Jakub Byczkowiak.

Gratulujemy!

Klasyfikacja punktowa dziewcząt:
1. SP Koszalin – 162 pkt.
2. SP Ustronie Morskie – 136 pkt.
3. SP Choszczno – 130 pkt.
4. SP Gryfino – 119 pkt.
5. SP Stargard – 115 pkt.
6. SP Świnoujście – 104 pkt.
7. SP Goleniów – 101 pkt.
8. SP Szczecinek – 96 pkt.

Klasyfikacja punktowa chłopców:
1. SP Koszalin – 160 pkt.
2. SP Choszczno – 149 pkt.
3. SP Stargard – 135 pkt.
4. SP Świnoujście – 106 pkt.
5. SP Gryfino – 105 pkt.
6. SP Ustronie Morskie – 98 pkt.
7. SP Szczecinek – 90 pkt.
8. SP Goleniów – 83 pkt.

Wyniki indywidualne i sztafetowe:
Dziewczęta:
1) 50 m stylem klasycznym 2007/2006 - Maria Makowska – 00:53:92
2) 50 m stylem grzbietowym 2007/2006 - Justyna Klimorowska – 00:42:81
3) 50 m stylem dowolnym 2007/2006 - Roksana Hofman – 00:36:12 i Bernadetta Cap – 00:40:21
4) 50 m stylem motylkowym 2005/2004 - Julia Nowicka – 00:53,06
5) 50 m stylem klasycznym 2005/2004 - Żolik Julia – 00:48,44
6) 50 m stylem grzbietowym 2005/2004 - Marcelina Bielak – 00:45,84
7) 50 m stylem dowolnym 2005/2004 - Zuzanna Pytloch – 00:38,23
8) Sztafeta 8 x 25 m stylem dowolnym - SP Ustronie Morskie – 02:24,72

Chłopcy:
1) 50 m stylem klasycznym 2007/2006 - Karol Wolniewicz – 00:55:94
2) 50 m stylem grzbietowym 2007/2006 - Mateusz Ciba – 00:51:91
3) 50 m stylem dowolnym 2007/2006 - Mateusz Świecki – 00:44:33 i Piotr Radka – 00:44:54
4) 50 m stylem motylkowym 2005/2004 - Damian Kubiak – 00:49,01
5) 50 m stylem klasycznym 2005/2004 - Aleksander Czachorowski – 00:55:69
6) 50 m stylem grzbietowym 2005/2004 - Krzysztof Zając – 00:45:87
7) 50 m stylem dowolnym 2005/2004 - Krzysztof Wincza
8) Sztafeta 8 x 25 m stylem dowolnym - SP Ustronie Morskie – 02:28:78

  • UKS,,Sokół" Ustronie Morskie
    UKS,,Sokół" Ustronie Morskie
  • UKS,,Sokół" Ustronie Morskie
    UKS,,Sokół" Ustronie Morskie

Czytaj także: