2017-03-21

Julka czwarta na Mistrzostwach Europy

W sobotę, 18 marca w Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci i Juniorów Karate Kyokushin. Organizatorem imprezy była organizacja karate - Kyokushin World Union (KWU). Jest to organizacja, która zrzesza światowe federacje karate t.j. Kyokushinkai IFK, Kyokushin World Federation KWF, Shinkyokushin WKO. Turniej obywał się na bardzo wysokim poziomie sportowym i niewątpliwie należał do najbardziej prestiżowych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, jakie rozgrywane były na starym kontynencie w 2017 roku.
Udział w imprezie wzięło 550 zawodników z 24 krajów. Polskę reprezentowała grupa ponad 90 zawodników z różnych organizacji, która zdobyła łącznie 21 medali, zajmując tym samym czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła też Julia Iwan, mieszkanka naszej gminy, wychowanka kołobrzeskiego klubu BUNTAI. Julia startowała w konkurencji kumite dziewczynek 10-11, lat -35kg mówi Magdalena Iwan, mama Julii. Pierwszą swoją walkę wygrała po dogrywce z zawodniczką z Litwy. O wejście do strefy medalowej walczyła z dziewczynką z Izraela, która miała już na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Europy – dodaje mama. Walkę tę niestety przegrała i ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium. Mistrzostwa Europy to ogromne doświadczenie dla zawodników ponieważ, reguły walki to typowe twarde Kyokushin czyli full contact. Julia tak walczyła po raz pierwszy, ze względu na to, że w naszym regionie dzieci walczą w light kontakcie i dodatkowo w ochraniaczu na piersi – relacjonuje mama Julii. Pomimo zajętego czwartego miejsca na tych zawodach, Julii należą się wielkie brawa – mówi Jerzy Kołakowski, wójt gminy. Dla nas to wielki sukces i powód do dumy. Życzymy naszej mieszkance wytrwałości w ciężkich i wymagających treningach oraz szczęścia nie tylko na macie, ale też w życiu osobistym – dodaje wójt.