2017-05-16

8. miejsce naszego reprezentanta

W dniach 6-7 maja 2017r. na opolskim rynku odbyły się pierwsze w tym roku oraz w tym mieście zawody Firefighter Combat Challenge w ramach rywalizacji o puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Zawodnicy startowali indywidualnie, w tandemach oraz w sztafecie.
Dawid Pluta (strażak ochotnik OSP Rusowo oraz zawodowy strażak KP PSP w Kołobrzeg) od kilku lat reprezentuje Gminę Ustronie Morskie w tychże zawodach. W Opolu osiągnął zadowalający wynik. W startach indywidualnych zajął 8. miejsce z czasem 1min. 41 s. W tandemie z Markiem Musiałem (KP PSP Kołobrzeg) osiągnęli czas 1min. 27sek. i uplasowali się na szóstej pozycji. W sztafecie w drużynie KW PSP Szczecin zajęli piąte miejsce.
Transmisję z zawodów można było oglądać na żywo w telewizji TVP3. Transmitowano biegi czołowej dwudziestki, wśród której znalazł się zawodnik Dawid Pluta.
Oto link do transmisji:

Fotoleracja z zawodów wkrótce.

Następne zawody Firefighter Combat Challenge odbędą się w Wadowicach w dniach 9-10 czerwca 2017r.
Trzymamy kciuki i życzymy wysokiego wyniku sportowego.